Erasmus - Bialystok
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin, yeni gelecek olan Erasmus/Bialystok öğrencilerine fayda sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!...

Sormak istediğiniz herhangi bir soruyu veya danışmak istediğiniz konuları, sohbet bölümünde tüm üyelerimizle paylaşabilir, bilgi alabilrisiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan reklamlar "Yetkinforum" tarafından eklenmiş olup, güvenli olmayan bağlantılardır.

İyi vakit geçirmeniz diğeyle...
Forum Yöneticileri
Erasmus - Bialystok
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin, yeni gelecek olan Erasmus/Bialystok öğrencilerine fayda sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!...

Sormak istediğiniz herhangi bir soruyu veya danışmak istediğiniz konuları, sohbet bölümünde tüm üyelerimizle paylaşabilir, bilgi alabilrisiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan reklamlar "Yetkinforum" tarafından eklenmiş olup, güvenli olmayan bağlantılardır.

İyi vakit geçirmeniz diğeyle...
Forum Yöneticileri
Erasmus - Bialystok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!Fırat Üniversitesi 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!!!

AnasayfaKayıt OlLatest imagesGiriş yap
Bialystok
Similar topics
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Günün Sözü
Tureng Sözlük
En son konular
» Genel Hatlarıyla Bialystok
Bialystok İçinde Ulaşım EmptyCuma Ara. 25, 2015 11:23 am tarafından lazharputlu

» Varşova - Bialystok Ulaşımı
Bialystok İçinde Ulaşım EmptyCuma Nis. 17, 2015 12:05 am tarafından Nilay

» Bialystok İçinde Ulaşım
Bialystok İçinde Ulaşım EmptySalı Kas. 12, 2013 5:57 am tarafından cesetim

» Auchan Alışveriş Merkezi
Bialystok İçinde Ulaşım EmptySalı Kas. 12, 2013 5:43 am tarafından cesetim

» POLONYA / POLAND / POLSKA
Bialystok İçinde Ulaşım EmptyPerş. Ocak 19, 2012 11:14 pm tarafından tolga_24

» erasmus ne zaman yapılır ve sorular ne tarzdır
Bialystok İçinde Ulaşım EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 8:25 am tarafından kerim_bjk

» Fırat Üniversitesi - Danimarka ve Polonya öğrencileri için
Bialystok İçinde Ulaşım EmptyPaz Mart 20, 2011 1:11 am tarafından ugur

» erasmus türkiye ayağı-1
Bialystok İçinde Ulaşım EmptySalı Şub. 01, 2011 8:24 pm tarafından farukdurak

» Yararlı Linkler
Bialystok İçinde Ulaşım EmptyPaz Eyl. 05, 2010 2:52 pm tarafından lazharputlu

Bialystok İçinde Ulaşım

2 posters
YazarMesaj
semitic

semitic

Şöhret : 0

Bialystok İçinde Ulaşım Empty
MesajKonu: Bialystok İçinde Ulaşım   Bialystok İçinde Ulaşım EmptyPerş. Nis. 15, 2010 12:06 pm

Bialystok içinde kullanabileceğiniz iki ulaşım şekli vardır. Birincisi otobüs diğeri ise biraz daha lüks olmak kaidesiyle taksidir.

Taksiler Türkiye’ye oranla oldukça ucuzdur. Fakat otobüs ağı Bialystok şehrinde oldukça gelişmiş ve rahat olduğundan dolayı acil işleriniz haricinde ihtiyaç duyacağınızı zannetmiyorum. (Yaklaşık olarak 1 km = 2 PLN olarak ücretlendirilmektedir.)

Otobüs hakkında konuşacak olursak; Şehir içi otobüs yolculuğu Bialystok şehrinde oldukça sorunsuz olmaktadır.

İnternet üzerinden (http://www.bstok.pl/mpk/mpk.php?nr=28) ve duraklardaki billboardlardan otobüs numarasına, geleceği saatlere, hangi saatte hangi durakta olacağına ve takip edeceği yol güzergâhına kolaylıkla erişebilirsiniz.

Özellikle bilet sistemleri Türkiye’ye göre farklılık göstermektedir. Biletinizi, otobüse binmeden önce en yakındaki büfe ve benzeri
alışveriş yerlerinden temin etmeniz gerekmektedir. Çünkü otobüs içerisinde para ile bilet alabileceğiniz bir sistem bulunmamaktadır. Ayrıca şoförle konuşmak kesinlikle yasaktır.

Biletinizi aldıktan sonra, otobüs içinde bulunan bilet işleme kutularına biletinizi işletmeniz gerekmektedir. Ya da daha çok eski tip otobüslerde bulunana delikli zımba kutularında biletinizi deldirtmelisiniz. (çok nadir olarak bulunur) Ayrıca bu okuttuğunuz veya deldirttiğiniz bileti yolculuk sonuna kadar (eğer 24 saatlikse bir sonraki güne kadar) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Çünkü yolculuk esnasında sıklıkla bilet kontrolleri yapılmaktadır. Bir anda karşınıza bir bilet görevlisi çıkarak size biletiniz olup olmadığını sorabilir ve biletinizi gösteremediğiniz takdirde 80 PLN yaklaşık olarak 40 TL (öğrenci olduğunuz takdirde) ceza keserek cebinizde ne var ne yoksa alabilir.
cesetim

Şöhret : 0

Bialystok İçinde Ulaşım Empty
MesajKonu: Geri: Bialystok İçinde Ulaşım   Bialystok İçinde Ulaşım EmptySalı Kas. 12, 2013 5:57 am

Ben bir bayanın tam önümde otobüs bileti aldığını gördüm.Arasıra oluyor ama siz gene de alıp binin.. Wink

Bialystok İçinde Ulaşım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bialystok
» Varşova - Bialystok Ulaşımı
» Bialystok'ta Sosyal Yaşam