Erasmus - Bialystok
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin, yeni gelecek olan Erasmus/Bialystok öğrencilerine fayda sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!...

Sormak istediğiniz herhangi bir soruyu veya danışmak istediğiniz konuları, sohbet bölümünde tüm üyelerimizle paylaşabilir, bilgi alabilrisiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan reklamlar "Yetkinforum" tarafından eklenmiş olup, güvenli olmayan bağlantılardır.

İyi vakit geçirmeniz diğeyle...
Forum Yöneticileri
Erasmus - Bialystok
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin, yeni gelecek olan Erasmus/Bialystok öğrencilerine fayda sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!...

Sormak istediğiniz herhangi bir soruyu veya danışmak istediğiniz konuları, sohbet bölümünde tüm üyelerimizle paylaşabilir, bilgi alabilrisiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan reklamlar "Yetkinforum" tarafından eklenmiş olup, güvenli olmayan bağlantılardır.

İyi vakit geçirmeniz diğeyle...
Forum Yöneticileri
Erasmus - Bialystok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!Fırat Üniversitesi 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!!!

AnasayfaKayıt OlLatest imagesGiriş yap
Bialystok
Similar topics
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Günün Sözü
Tureng Sözlük
En son konular
» Genel Hatlarıyla Bialystok
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyCuma Ara. 25, 2015 11:23 am tarafından lazharputlu

» Varşova - Bialystok Ulaşımı
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyCuma Nis. 17, 2015 12:05 am tarafından Nilay

» Bialystok İçinde Ulaşım
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptySalı Kas. 12, 2013 5:57 am tarafından cesetim

» Auchan Alışveriş Merkezi
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptySalı Kas. 12, 2013 5:43 am tarafından cesetim

» POLONYA / POLAND / POLSKA
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyPerş. Ocak 19, 2012 11:14 pm tarafından tolga_24

» erasmus ne zaman yapılır ve sorular ne tarzdır
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 8:25 am tarafından kerim_bjk

» Fırat Üniversitesi - Danimarka ve Polonya öğrencileri için
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyPaz Mart 20, 2011 1:11 am tarafından ugur

» erasmus türkiye ayağı-1
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptySalı Şub. 01, 2011 8:24 pm tarafından farukdurak

» Yararlı Linkler
Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyPaz Eyl. 05, 2010 2:52 pm tarafından lazharputlu

Genel Hatlarıyla Bialystok

4 posters
YazarMesaj
semitic

semitic

Şöhret : 0

Genel Hatlarıyla Bialystok Empty
MesajKonu: Genel Hatlarıyla Bialystok   Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyPerş. Nis. 15, 2010 11:15 am

BİALYSTOK şehri Polonya’nın doğusundaki en büyük şehirdir. Yaklaşık nüfusu 350 bin civarındadır. Katolik ve Ortodoks olmak üzere Hıristiyanlığın iki mezhebi bulunmaktadır. Kentte eski tarihi dönemlerden kalma birçok tarihi alan vardır. Bu alanların başında tarihi saraylar kiliseler gelir. Kent 18.yy. da Nazi Almanya’sının eline geçmiş ve burada yaşayan Yahudiler o dönemlerde büyük kıyımlara uğramışlardır. Nazi vahşetinin yanı sıra kent bazı dönemlerde Sovyetler birliğinin egemenliğinde kalmıştır. Aslında şehri ilk kuranlar Litvanya’lılardır. Kentin ilk adını Litvanya kralı vermiş ve kenti kızına ithaf etmiştir. Yıllar sonra Polonya halkı hem nazilerden hem de sovyet güçlerinden kurtularak bağımsızlıklarına kavuşmuşlardır.

Bialystok şehri gayet düzenli yolları ve modern görünüşüyle insanların ilgisini çekmektedir. Şehirde hayat pahalı denemez. Ulaşım özellikle çok ucuzdur. Örneğin 3 aylık devamlı biniş otobüs kartına 90PLN ile sahip olabilirsiniz. Bu TL ile yaklaşık olarak 45-50TL’ye karşılık gelmektedir.

Kentte ayrıca her türlü eğlence mekânı bulunmaktadır.

Kentte birçok gezi parkurlu bulunmaktadır. Ormanlık alanları oldukça fazladır.

Ayrıca birçok kebap dükkânı bulunmaktadır. Bizim kebap olarak algılamayın. Bu kebap domuz veya tavuk etinden yapılan dönerlerdir. Bu kebabı hangi milleten aldıklar ise merak konusu...
TrusTAny0nE

Şöhret : 1

MesajKonu: Geri: Genel Hatlarıyla Bialystok   Genel Hatlarıyla Bialystok EmptySalı Ekim 19, 2010 4:31 pm

semitic arkadasımızın da dedigi gibi sehirde bircok eglence mekanı bulunmaktadır.Ben ise sehrin dogasından bahsetmek istiyorum.Acık konusmak gerekirse ben Bialystoku cok sevdim.Neden diyeceksiniz.Aradıgım doga guzelligi burada var.Yuruyus parkurları, palace dedikleri park alanları dogayla birlesik ve cok guzel.Yesil alanı oldukca yuksek seviyede.Ormanlık alanlarda yuruyus icin yollar bulunmakta.Bunlar cok hosuma gitti.O yuzden sizinle paylasmak istedim.
Nilay

MesajKonu: Geri: Genel Hatlarıyla Bialystok   Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyPerş. Nis. 16, 2015 10:13 pm

Merhaba bende Bialystok Üniversitesini kazandım ama bazı arkdaşlarım biraz olumsuz konuştu şehir hakkında . Başkente bayağı uzak olduğunu söylediler yaşamın çok pahalı olduğunu duydum heryerde farklı yazıyor tam bir bilgi edinemedim yardımcı olur musunuz ?
lazharputlu
Admin
lazharputlu

MesajKonu: Geri: Genel Hatlarıyla Bialystok   Genel Hatlarıyla Bialystok EmptyCuma Ara. 25, 2015 11:23 am

Bu mesaja cevap vermek icin baya gec kaldik. Kusura bakmayin. Ne yazik ki uzun bir suredir aktif olarak takip edemiyoruz siteyi. Sormak istediginiz bir konu varsa bana mail yoluyla ulasabilrsiniz.
mserhatlioglu@gmail.com

https://erasmusfirat.forumdizini.com

Genel Hatlarıyla Bialystok
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bialystok
» Bialystok'ta Sosyal Yaşam
» Bialystok için Tekstil