Erasmus - Bialystok
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin, yeni gelecek olan Erasmus/Bialystok öğrencilerine fayda sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!...

Sormak istediğiniz herhangi bir soruyu veya danışmak istediğiniz konuları, sohbet bölümünde tüm üyelerimizle paylaşabilir, bilgi alabilrisiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan reklamlar "Yetkinforum" tarafından eklenmiş olup, güvenli olmayan bağlantılardır.

İyi vakit geçirmeniz diğeyle...
Forum Yöneticileri
Erasmus - Bialystok
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin, yeni gelecek olan Erasmus/Bialystok öğrencilerine fayda sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!...

Sormak istediğiniz herhangi bir soruyu veya danışmak istediğiniz konuları, sohbet bölümünde tüm üyelerimizle paylaşabilir, bilgi alabilrisiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan reklamlar "Yetkinforum" tarafından eklenmiş olup, güvenli olmayan bağlantılardır.

İyi vakit geçirmeniz diğeyle...
Forum Yöneticileri
Erasmus - Bialystok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!Fırat Üniversitesi 2009 - 2010 Polonya/Erasmus Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu Forum Sayfasına HOŞGELDİNİZ!!!

AnasayfaKayıt OlLatest imagesGiriş yap
Bialystok
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Günün Sözü
Tureng Sözlük
En son konular
» Genel Hatlarıyla Bialystok
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyCuma Ara. 25, 2015 11:23 am tarafından lazharputlu

» Varşova - Bialystok Ulaşımı
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyCuma Nis. 17, 2015 12:05 am tarafından Nilay

» Bialystok İçinde Ulaşım
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptySalı Kas. 12, 2013 5:57 am tarafından cesetim

» Auchan Alışveriş Merkezi
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptySalı Kas. 12, 2013 5:43 am tarafından cesetim

» POLONYA / POLAND / POLSKA
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyPerş. Ocak 19, 2012 11:14 pm tarafından tolga_24

» erasmus ne zaman yapılır ve sorular ne tarzdır
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 8:25 am tarafından kerim_bjk

» Fırat Üniversitesi - Danimarka ve Polonya öğrencileri için
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyPaz Mart 20, 2011 1:11 am tarafından ugur

» erasmus türkiye ayağı-1
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptySalı Şub. 01, 2011 8:24 pm tarafından farukdurak

» Yararlı Linkler
Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyPaz Eyl. 05, 2010 2:52 pm tarafından lazharputlu

Aslan yattığı yerden belli olur...

YazarMesaj
FIRATIN ASLANLARI

Şöhret : 0

Aslan yattığı yerden belli olur... Empty
MesajKonu: Aslan yattığı yerden belli olur...   Aslan yattığı yerden belli olur... EmptyC.tesi Nis. 24, 2010 2:56 pm

Polonya BTU Erasmus öğrencilerinin kaldığı yurt hakkında biraz bahsedecek olursak , yurt üniversitenin hemen karşısında olup Elektrik Mühendisliğine 3 dk’ lık yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.Erasmus seçim sürecinden sonra işlemlerin oldukça hızlı halledilmesinde oldukça yarar görüyorum.Çünkü yurtta ki oda tipleri sınırlı olup koordinatörlüğün izin verdiği tarihten sonra yapmanız gereken ilk iş olarak görüyorum.BETA öğrenci yurdu toplam 10 katlı olup Erasmus öğrencilerinin bulunduğu kat 2009-2010 yılında 10.kat olarak belirlenmiştir.Her bir katta 6 segment bulunmaktadır.Her bir segmentte de 4 tane oda vardır.Odalardan iki tanesi tek kişilik iki tanesi ikişer kişilik(ama üç kişi de kalınabilinir).Bir tane segmentin içerisinde ortak kullanımlı 1 adet banyo ve 1 adet WC bulunmaktadır.Her katın kendine ait sadece bir adet mutfağı bulunmaktadır.Mutfakta yurt öğrencilerinin yemek pişirebilmeleri için doğal gazlı ocak bulunmaktadır.Ayrıca yurt yönetimi gaz kullanımı için ek bir ücret talep etmediğini de belirteyim.Her katın kendine ait 6 tane segmentin kullanımına açık 1 adet çamaşır makinesi bulunan çamaşırhanemiz bulunmaktadır.
Beta Öğrenci yurdunda bulunan oda seçenekleri şöyle:
-Tek Kişilik Oda: Bu odayı seçtiğiniz taktirde karşınıza iki seçenek öne sürülüyor.İsterseniz odanıza extradan 100 zlt ödeyerek mikrodalga fırın ve buzdolabını odanıza yurt yönetiminden kiralayabilirsiniz.Bu odanın ücreti :350 zlt(extra teçhizatları almak isterseniz 450 zlt )
-İki Kişilik Oda:Çift kişilik odanın ücreti kişi başı 305 zlt dir.(extra teçhizatlar ile 400 zlt ye de kalınabilir).Sadece tek problem extra teçhizatları herkese vermiyor olmaları.Ben ve oda arkadaşım başvuruları yaptığımız zaman bizim odada extra teçhizatların bulunmadığı söylendi.Bu yüzden bizde Bialystok’a geldiğimizde kendimize ait bir buzdolabı satın aldık.Ve tabi ki bundan önce yurt yönetimi ile konuşup odamızda kendimize ait buzdolabı kullanıp kullanamayacağımız konusunda izin istedik.İzini koparttıktan sonra mentorlerimiz ile birlikte kentte bulunan alış-veriş merkezlerinden uygun fiyata bir adet ofis tipi buz dolabı aldık.Ayrıca bu oda tipi benim de kaldığım oda tipi olduğundan odanın içinde bulunan eşya ve teçhizatlardan bahsedeyim.Odamızda iki adet yatak (yatak dediysek aklınızda çok ahım şahım bir şey oluşmasın konfordan eser yok tabi Smile ) iki adet bilgisayar masası,1 adet kanepe ,4adet sandalye ,6 kapaklı gardrop ,3 tane raf bulunmaktadır.Odalar dışarının -30 C° olduğu zamanlarda bile içeride Tshirt ile dolaşmaya müsaittir.Odalarda internet bağlantısına aylık her bir kişi 30 zlt ödeyerek sahip olabilirsiniz.Bu arada ne kadar depozito verilecek ondan bahsetmeyi unuttum.Her bir oda tipi aylık ödediği miktar kadar depozitoyu yurda kayıt yaptırdıktan sonra dönüşte eşyaları sağ salim teslim etmek koşuluyla depozitosunu alabilir…

Aslan yattığı yerden belli olur...
1 sayfadaki 1 sayfası